0 товаров.
0 800 20-42-42 горячая линия и консультации 9:00 - 18:00
выходные дни: суббота - воскресенье
Сравнение:

Ефективність застосування регуляторів росту

Розглянемо результати застосування одного з препаратів компанії Agrosfera® в умовах цьогорічної весни на посівах ярого ячменю. Погодні негаразди цієї весни буквально поставили в тупик сільгоспвиробників з посівами ярих зернових культур.

Перед аграріями постало питання: що робити, адже ґрунт — сухий, а сіяти треба?

Через значну питому вагу малоцінних попередників, які не відповідають вимогам зернових культур, а також недостатню вологозабезпеченість, стає неможливим рекомендувати одну систему вирощування не лише по всій країні, а й в окремих її зонах та мікрозонах. Також враховуючи аномальні температури квітня цього року склалася ситуація, за якої ми мали сіяти, а ґрунт сухий. Та вибору не було, тож сіяли таки у сухий ґрунт. Коренева система ще не сформувалася чи тільки розпочала формуватися і за таких умов рослина не змогла взяти поживні речовини з ґрунту та з добрив внесених під час сівби. Це своєю чергою призвело до неефективного використання елементів живлення з добрив та ґрунту, що в кінцевому результаті негативно позначилося на врожайності культур.

Тож зрозуміло, що лише повноцінна, добре розвинена коренева система, забезпечить подальший розвиток рослини та покладе початок формуванню врожаю. Саме тому сьогодні для активації ростових процесів у коренях у сільськогосподарське виробництво впроваджують високі енергозберігаючі технології із застосуванням регуляторів росту рослин.

 

Регулятори росту рослин — це природні або синтетичні низькомолекулярні речовини, які виключно у малих концентраціях у рослинах суттєво змінюють процеси їхньої життєдіяльності. Вони містять збалансований комплекс біологічно активних речовин, мікроелементів, що підвищує стійкість рослин до несприятливих факторів природного або антропогенного походження: критичних перепадів температур, дефіциту вологи, токсичної дії пестицидів, ураження хворобами і пошкодження шкідниками.

До такого роду розробок належить регулятор росту для рослин компанії Agrosfera Енергія Фреш®. Це комбінація потужного активатора росту рослин — ауксину, гормону стимулюючого коренеутворення (індолілмасляної кислоти) та комплексу мікроелементів у хелатній формі. Ауксини — група фітогормонів, які регулюють процеси поділу та розтягування клітин, що сприяє формуванню коренів, росту та розвитку рослин. На сьогоднішній день накопичено багатий досвід застосування Енергія Фреш® у різних геокліматичних зонах України на майже всіх сільськогосподарських культурах (озимі пшениця, ріпак, ячмінь, ярий ячмінь, горох, соняшник, кукурудза, сорго, просо та овочі).

 

І щоб не бути голослівними, наведемо приклад цьогорічного застосування Енергія Фреш® компанії Agrosfera за протруювання насіння ярого ячменю, результати якого представлено на полях господарства АФ «Маяк», що у Хмельницькій області. Унікальний механізм дії синтетичного ауксину забезпечив високу ефективність препарату за норми використання 1,0 кг/т насіння, що підвищило енергію проростання та схожість у стресових умовах — недостатня кількість вологи та глибина висіву 5–6 см (рис. 1)

 

Результат ви бачите самі — чудовий розвиток рослин та краще розвинена коренева система порівняно з контролем, де використовували препарат-конкурент для протруювання (посів здійснено на півтора дня раніше, а глибина висіву менша на 1–2 см). Також треба відзначити, що дія регулятора росту Енергія Фреш® дає позитивний ефект та прибавку врожаю 2,7 ц/га щодо контролю. Хіба це не вагомий аргумент, що свідчить про ефективність його використання?!. І це лише однократне застосування! А ще Енергія Фреш® застосовують позакоренево у фазі кущення за нестачі чи тимчасової недоступності поживних речовин у ґрунті (погодні та стресові умови).

 

До складу регулятора росту входить азот, фосфор і калій важливі елементи для регулювання процесів живлення, що сприяє кращому засвоєнню поживних речовин з ґрунту, в тому числі малорозчинних сполук фосфору, в результаті чого прискорюються ростові процеси, активізується розвиток рослин, а також підвищується стійкість до хвороб та несприятливих умов.

 

Використання препарату легко узгоджується з системою традиційних агротехнічних заходів під час вирощування сільгоспкультур і не потребує додаткових витрат. Таким чином, регулюючи інтенсивність коренеутворення можна значною мірою впливати не лише на ріст саме коренів, а й на весь розвиток рослин у стресових умовах (недостатня кількість вологи та елементів живлення, глибина висіву).

О. Майструк, науковий співробітник з агрономії, компанія «Agrosfera» 

 


Notice: Undefined index: mobile_apps in /home/agrosfer/public_html/var/themes/defaultm/design/layout/layout.phtml on line 138
ЗАВАНТАЖИТИ МОБІЛЬНИЙ ДОДАТОК
Перейти на сайт