0 товаров.
0 800 20-42-42 горячая линия и консультации 9:00 - 18:00
выходные дни: суббота - воскресенье
Сравнение:

Хлібна жужелиця – що за шкідник і як боротися?

Цьогоріч в осінній період на посівах озимих було чимало шкідника. Частково з ним велася боротьба, як інсектицидними протруйниками так і препаратами по вегетації. Але більшість жужелиці (личинки) зараз зимує на глибині 15-40см.

 

Тому, слід звернути увагу на хлібну жужелицю у весняний період, оскільки живлення личинки навесні починається після відтавання ґрунту за середньодобової температури 9°С й триває 45–50 днів. А це майже весь період весняного кущення аж до виходу в трубку. Якщо в цей період не боротися з шкідником це приведе до значних втрат врожаю. Жужелиця найбільше пошкоджує ті посіви, на яких рослини ще не розкущилися. Живуть личинки в верхньому шарі ґрунту, в нірках поруч з рослиною. Вночі вони виповзають з нірок і живляться листям пшениці. Для живлення вдень личинки втягують листя в нірки і там об’їдають їх.

 

 

  В кінці квітня – другій половині травня личинки заляльковуються в ґрунті на глибині 10-20 см. Через 15-25 діб починається масовий вихід жуків і збігається з фазами молочної та воскової стиглості озимої пшениці. Жуки в цей час активно живляться зерном у колосі. За добу один жук з’їдає до 30 мг зерна.

 

Заходи захисту від компанії Agrosfera:

 

• Агротехнічні: (сівозміна, лущення стерні, обробіток ґрунту за системою напівпару, боротьба з падалицею і бур’янами, сівба в оптимальні строки в залежності від кліматичної зони).

• Обробіток насіння інсектицидним протруйником: Ін Сет SC, КС (1,0-1,5л/т).

• За наявності 2–3 личинок восени або 5–8 навесні та 3–5 жуків на 1 м2 влітку в період колосіння застосовують інсектициди: Ріфос, КЕ (0,75-1,0 л/га); Дестрой, КЕ (0,1-0,15л/га) (враховуючи характер живлення личинок хлібної жужелиці, а саме — вночі, для отримання більшого захисного ефекту обприскування посівів слід здійснювати в період від 16 до 20 год).

 


Notice: Undefined index: mobile_apps in /home/agrosfer/public_html/var/themes/defaultm/design/layout/layout.phtml on line 155
ЗАВАНТАЖИТИ МОБІЛЬНИЙ ДОДАТОК
Перейти на сайт