Осінній догляд за рослинами озимого ріпаку

Осінній догляд за рослинами озимого ріпаку

Головною причиною невисоких урожаїв озимого ріпаку в деяких господарствах є недостатня увага, приділена цій культурі восени, на початкових етапах росту та розвитку. Здебільшого такий підхід породжується недостатньою обізнаністю щодо потреб, які мають рослини в цей період. Загальновідомо, що для отримання достойного врожаю, крім придбання якісного насіння, не менш важливо також забезпечити рослини правильним живленням, захистити від бур’янів, шкідників та хвороб. І саме в цьому ріпак є найвимогливішим серед озимих культур. Для допомоги агрономам на місцях спеціалістами нашої компанії розроблена система заходів та рекомендацій, які забезпечують оптимальну підготовку рослин до зими. 

1. Заходи щодо боротьби з бур’янами. 

Основною загрозою для рослин озимого ріпаку є насамперед зимуючі бур’яни родини капустяних (талабан польовий, грицики звичайні, кучерявець Софії), айстрових (волошка синя, триреберник непахучий) та інші (підмаренник чіпкий, фіалка польова, злинка канадська), які супроводжують ріпак протягом усієї вегетації та значно знижують врожай. Гнучким інструментом у боротьбі з ними є гербіцид Пропозит®, котрий можна використовувати як до появи сходів культури, так і після – у фазі 2-4 справжні листки. Якщо ж ріпак висівається після зернових колосових культур, виникає необхідність боротьби з падалицею. У цьому разі ми рекомендуємо застосовувати грамініцид Шквал®, що на відміну від гербіцидів з діючою речовиною клетодим, ефективно працює за низьких температур. 

2. Боротьба зі шкідниками. 

В осінній період значної шкоди завдають личинки лускокрилих комах (капустяна міль, білан капустяний, підгризаючі совки).Шкода від них полягає в знищенні рослин, затримці розвитку внаслідок пошкодження листової поверхні, поширенні хвороб. Проти цієї групи шкідників найефективнішим буде застосування препарату Ріфос®, що має добру контактно-шлункову та фумігантну дію. Проти таких шкідників, як ріпаковий пильщик, ріпаковий листоїд, хрестоцвіті блішки доцільно застосовувати двокомпонентний інсектицид Дестрой®, що поєднує в собі контактну та системну дію. Чорний стебловий капустяний прихованохоботник – шкідник, якому приділяють незаслужено мало уваги, адже за масового ураження значно зростає ризик загибелі посівів. Під час масового льоту найефективнішою буде обробка контактним препаратом Альтекс®, що має високу ефективність за прохолодної погоди. 

2. Захист від хвороб та рістрегуляція.

Щодо підготовки до зими рослин озимого ріпаку – обов’язковим заходом є проведення вчасної обробки ретардантом, найкраще у фазі 4-5 справжніх листків. Компанія рекомендує використовувати фунгіцид Ретардин®, EW, препаративна форма якого – водна емульсія – максимально сприяє ефективності обробки. Крім цього, застосування препарату забезпечує надійний контроль основних хвороб, що можуть проявитися в осінній період. Винятком є лише пероноспороз, у разі появи якого слід застосовувати Арбалет®

3. Листкові підживлення мікродобривами та стимуляторами росту. 

Наша компанія рекомендує такі листкові підживлення рослин озимого ріпаку: Перше внесення: фаза розвитку – 2-4 справжні листки. В цей період відбувається формування кореневої системи, тому доцільним буде застосування стимулятора росту кореня Енергія Фреш® та мікродобрива Фосфор Фреш®. Друге внесення: фаза розвитку – 6-8 справжніх листків – мікродобрива Бор Маджестик® та Калій Фреш®. Комплексне застосування цих мікродобрив запобігає дуплистості, стимулює синтез цукрів, покращує еластичність клітин та судин, підвищує стійкість проти хвороб та вилягання, що загалом гарантує максимальну морозостійкість і зимостійкість культури. Підсумовуючи, слід зазначити, що тільки комплексний підхід до вирощування озимого ріпаку восени, урахування всіх його потреб забезпечить якісну перезимівлю та, як наслідок, гарний урожай цієї непростої культури. 

Замовити товар та отримати кваліфіковану консультацію можна за безкоштовним номером 0 800 20 42 42 або на сайті Agrosfera®.

Геннадій Підпальний, науковий співробітник з агрономії.


Додати коментар