Мікродобрива в осінній період
Як відомо, для нормального розвитку рослин необхідні не тільки азот, фосфор і калій, але і мезо- та мікроелементи.
Більшість мікроелементів є активними каталізаторами, що прискорюють біохімічні реакції. Саме тому мікроелементи не можливо замінити ніякими іншими речовинами, а їх нестача може негативно вплинути на ріст та розвиток рослин.
Основними культурами в осінній період, які потребують збалансованого живлення є озимі.
Характерною особливістю озимих культур – ріпаку, пшениці та ячменю є те, що їх висока продуктивність закладається ще восени за рахунок збалансованого мінерального живлення.
У своєму розвитку озимі проходять досить тривалий період анабіозу (призупинення вегетації) який припадає на зиму. Цей період особливо важливий, якщо рослини входять в зиму ослабленими зі слаборозвиненою кореневою системою є ризик загибелі значної частини посівів.
Тому, доцільно особливу увагу приділяти осіннім заходам, що направленні на підготовку рослин до зимівлі: профілактика та боротьба із хворобами, підвищення зимостійкості, стимуляція розвитку кореневої системи, забезпечення рослин необхідним комплексом поживних елементів.
Активна фаза життєдіяльності рослин починається із проростанням насіння, тому першим етапом у технологій вирощування сільськогосподарських культур є заходи, що направлені на підвищення життєздатності і польової схожості насіння. Ці заходи складаються із обробки насіння інсектицидними та фунгіцидними протруйниками, які є в лінійці компанії Agrosfera (Ін Сет, Пентафорс, Галеон, Томагавк, Кольчуга Плюс, Форсаж) для попередження хвороб та боротьби із шкідниками, а для активізації проростання насіння у суміш для протруєння доцільно додавати композиції поживних елементів (мікродобрив, регуляторів росту – Фреш Фосфор, Фреш Ленд, Гуміленд Фреш, Фреш Енергія, Фреш Аміно), що активують та регулюють проростання та подальший розвиток рослин.
Передпосівна обробка насіння мікроелементами є дуже ефективним і економним способом їх використання в господарстві, що забезпечить енергію проростання, польову схожість, стійкість до хвороб та несприятливих погодних умов.
Застосування препаратів компанії Agrosfera для обробки насіння
Озимий ріпак
Фреш Фосфор 1,0 2,0 кг/Т + або Фреш Енергія 0,5 кг/Т, (розвиток потужної кореневої системи, підвищення морозостійкості, живлення макро і мікроелементів в початковий період розвитку).
Озима пшениця та ячмінь
Фреш Фосфор 1,0-2,0 кг/Т + або Фреш Енергія 0,5-1,0 кг/Т (закладання та розвиток потужної кореневої системи та забезпечення необхідними елементами живлення на початку росту рослини).
Або Фреш Ленд 0,3-1,0 кг/Т або Гуміленд Фреш 1-3 л/Т (прискорення появи сходів за холодної погоди або пізніх посівів; покращення засвоєння елементів живлення з грунту; зимо- та холодостійкість).
Або Фреш Аміно 0,5 л/Т (підвищення енергії проростання травмованого насіння; захист проростків від післядії гербіцидів системи ClearField, внесених під попередник; сприяє гармонійному розвитку та зимостійкості рослин.
Відомо, що до фази трьох листків зернові культури живляться в основному за рахунок поживних речовин в насінині та її оболонці. Рослина ще нездатна поглинати поживні речовини кореневою системою, навіть при їх достатній кількості у ґрунті. Саме тому на даному етапі особливо важлива обробка насіння мікродобривами.
Крім обробки насіння відповідними препаратами, виконують обприскування вегетуючих рослин комплексними мікродобривами (позакореневе підживлення), що містять збалансовані композиції поживних речовин (макро- та мікроелементів) та біологічно-активних речовин (амінокислот, гумітів та ін.). Основна мета таких обробок – сприяти розвитку потужної кореневої системи, кращому накопиченню пластичних речовин (цукрів, амінокислот, вітамінів), підвищувати зимостійкість рослин.
Застосування препаратів компанії Agrosfera для осіннього позакореневого підживлення озимих
Ріпак озимий
Фаза 2-4 справжніх листки (по стерньових попередниках та нестачі або недоступності елементів живлення в ґрунті і не застосуванні при протруєні мікродобрив):
Фреш Фосфор 1,0–2,0 кг/га + Фреш Енергія 0,5 л/га (розвиток потужної кореневої системи, підвищення зимостійкості).
Фаз 3-6 листків (при недостатньому азотному, фосфору та калійному живленні рослин):
Фреш Калій 1,0кг/га або Фреш Універсал 1,0-1,5 кг/ + Маджестик Бор 1– 1,5 л/га, (запобігає деформації та дуплистості кореневої системи, покращує накопичення, транспортування цукрів та підвищення зимо- та морозостійкості).
За рахунок позакореневого живлення рослин ріпаку озимого, ми отримуємо:
- Підвищення на 5-10% коефіцієнт застосування елементів живлення з ґрунту та мінеральних добрив;
- Формування міцної та розвиненої кореневої системи довжиною 8-10 см, яка забезпечить рослину мінеральним живленням та сприятиме утворенню цукрів та пластичних речовин;
- Підвищення морозо- і зимостійкості.
- Збільшення швидкості перенесення цукрів від зрілих листків до активно зростаючих частин рослини.
- Підвищення імунітету до грибкових та бактеріальних хвороб.
Озима пшениця та ячмінь
Фаза 2-3 листки, осіннє кущення (при нестачі або недоступності фосфору в ґрунті і не застосуванні при протруєні мікродобрив ) - Фреш Фосфор 1,0–2,0 кг/га + або Фреш Енергія 0,5–1,0 кг/га, (стимулювання утворення розгалуженої кореневої системи).
Або (коли ж сівба проводилась після стерньових попередників або кукурудзи на силос):
Фреш Універсал 1,0-1,5кг/га або Фреш Калій 1,0кг/га (синтез цукрів, підвищення зимо- та холодостійкості.
Позакореневе живлення восени озимих зернових забезпечує:
- Активізацію процесів утворення і розвитку кореневої системи на початку вегетації;
- Накопичення цукрі у клітинах рослин;
- Підвищення холодо-, морозо- та зимостійкості культур;
- Підвищення стійкості рослин до грибних хвороб;
- Підвищення коефіцієнту засвоєння сполук фосфору через листкову поверхню за його тимчасової відсутності або нестачі в ґрунті;
- Покращення обміну речовин в рослинах;
- Підвищення урожайності та покращення якості.
Слід зазначити, що осінні та ранньовесняні обробки можливо виконувати лише при температурі у момент обприскування не нижчій +10оС та середньодобовій температурі не нижчій +5 оС.
Таким чином, шляхом активізації усіх процесів у рослині вони зміцнюють імунну систему, спонукають рослини краще засвоювати основні добрива, роблять їх стійкими до різноманітних стресових ситуацій.