0 товаров.
0 800 20-42-42 гаряча лінія та консультації 9:00 - 18:00
вихідні дні: субота - неділя
Сравнение:

Важливі моменти у вирощуванні озимого ріпаку від посіву до входження в зиму

Важливі моменти у вирощуванні озимого ріпаку від посіву
до входження в зиму.

От і посівна озимого ріпаку під урожай 2024 року. Це культура якій приділяється досить багато уваги, особливо в осінній період. А це – внесення мінеральних добрив, посів, отримання сходів, боротьба з бур’янами, шкідниками та підготовка рослин до перезимівлі (живлення, застосування фунгіцидів-ретардантів).

 

Ріпак вимогливий до живлення, тобто на 1 ц основної продукції потрібно до 8,5 кг азоту, 3,2 кг фосфору, 8 кг калію. Фосфорно-калійні добрива вносимо під основний обробіток ґрунту. При посіві азотно-фосфорні. А от основну частину азотних добрив вносимо в ранньовесняні підживлення.

Для отримання гарних сходів, треба використовувати якісне протруєне насіння. Якщо це гібрид то воно протруєне, якщо це сорт то його необхідно обробити протруйником, мікродобривами і стимуляторами росту.

Тому, сортове насіння протруюємо одним з фунгіцидних протруйників компанії Agrosfera: Гранівіт, ТН (карбоксин, 200 г/л + тирам, 200 г/л) - 3 л/т, або Галеон, ТН (дифеноконазол,92 г/л + азоксистробін, 27 г/л) - 0,75 л/т. Тим самим захищаємо від кореневих гнилей, пліснявіння, фомозу, альтернаоіозу. Проти ґрунтових та шкідників сходів, (хрестоцвітної блішки, совки, довгоносики) необхідно додати Ін Сет, SC (імідаклоприд, 600 г/л) - 3,0-4,0 л/т. Також для хорошого старту та розвитку потужної кореневої системи варто з протруйником обробити насіння мікродобривом Фосфор Фреш 1,5 кг/т, або суміш Фосфор Фреш 1,0 кг/т + стимулятор росту Енергія Фреш 0,5 кг/т.

Норма висіву насіння має забезпечувати оптимальну густоту стояння рослин, яка впливає на зимостійкість культури і досягається висівом для гібридів 450-600 тис. для сортів 0,8-1,2 млн схожих насінин на гектар з глибиною посіву — 2-3 см, проте за пересихання верхнього шару ґрунту її можна збільшувати до 4-5 см і тим збільшуємо норму висіву на 10–15%.

Перші важливі моменти вже вияснили.

Другим важливим моментом є захист сходів від бур’янів, оскільки ріпак на перших етапах розвитку конкурує з ними за вологу та поживні речовини. Тут варто використати для боротьби з злаковими та деякими дводольними бур’янами ґрунтовий гербіцид Пропозит (пропізохлор, 720 г/л) – 2,0-2,5 л/га залежно від типу ґрунту. Партнер для підсилення дії на проблемні дводольні бур’яни є діюча речовина «кломазон, 480» в нормі 0,15-0,18л/га.

Увага: слід пам’ятати, що за умов тривалої посухи ефект від даних препаратів не перевищить 70%, тому необхідно планувати додаткові заходи.

В такому випадку застосовуємо страхові гербіциди. Проти спектру зимуючих і однорічних дводольних бур’янів (осоти, амброзія, ромашка, нетреба, паслін та ін.) використовуємо Легіон ВГ (клопіралід, 750 г/кг) 0,12–0,15 кг/га. Вразі появи злакових бур’янів та хвилі падалиці зернових, застосовуємо грамініцид Шквал КЕ (хізалофоп–П–етил, 125 г/л) – 0,8-1,0 л/га.

Щодо шкідників, в першу чергу ‑ це підгризаючі совки та блішки, які в фазу початку сходів, 1-4 листки ріпаку наносять великої шкоди, то тут застосовуємо препарат Ріфос – 0,8-1,0 л/га.

Далі важливим моментом є ріст регуляція рослин та захист від хвороб, знищення шкідників (ріпаковий пильщик, капустяна міль, прихованохоботник) та живлення мікродобривами (бор, калій).

Щодо ріст регуляції, то ми повинні допомогти рослині сформувати добре розвинуту розетку (діаметром 20–30 см), кореневу шийку товщини 8–12 мм з висотою точки росту до 1 см та вмістом цукрів в клітинному соку 20–25 %.

Тому в фазу 4-5 листків ріпаку проводимо першу ріст регуляцію, а через 2-ві неділі після першої проводимо огляд поля та приймаємо рішення про друге внесення ретарданту.

Норму витрати ретарданту встановлюється залежно від стану посівів та погодних умов. Вона може становити до 1,0 л/га препарату Ретардин EW, (тебуконазол 250г/л), як в перше так і в друге внесення. Тобто, з розрахунку на 1 листок ріпаку 150 мл фунгіциду-ретарданту Ретардин EW. Також цим препаратом захищаємо посіви від хвороб (фомоз, альтернаріоз).

Також в період осінньої вегетації необхідно захистити посіви від ріпакового пильщика, капустяної молі та чорного прихованохоботника де застосовуємо Дестрой КС 0,15л/га або ж Ріфос КЕ – 0,8 л/га

І дуже важливим моментом, що впливає на перезимівлю ріпаку, є кількість накопичених цукрів, тобто чим більший відсоток цукру, ріпак зимою не вимерзне.

Збільшенню цукрів в рослинах сприяє внесення Бору та Калію. Бор потрібен ріпаку для того, щоб коренева шийка рослини восени мала щільну тканину, що дозволить уникнути дуплистості та накопичити цукри. Осінню Бору необхідно 150 г/га, тобто Бор Маджестик - 1,0л/га або суміші з мікродобривом Калій Фреш 1,0 кг/га + Бор Маджестик 0,75-1,0 л/га. Бор або ж дану суміш застосовують у фазу 4-6 листків.

Слідкуйте за більш детальною інформацією по кожному моменту осінньої технології вирощування озимого ріпаку на нашій сторінці.

-->
ЗАВАНТАЖИТИ МОБІЛЬНИЙ ДОДАТОК
Перейти на сайт