0 товаров.
0 800 20-42-42 гаряча лінія та консультації 9:00 - 18:00
вихідні дні: субота - неділя
Сравнение:

Правда про склад мікродобрив, яку ви навіть не могли собі уявити

Останнім часом застосування мікродобрив в Україні набуло широкого поширення, особливо в тих господарствах, які значну увагу приділяють підбору сортів та гібридів, внесенню мінеральних добрив, захисту рослин від шкідників та хвороб, боротьбі з бур’янами – тоді саме мікродобрива та стимулятори росту зможуть стати завершальним внеском у справу отримання високих урожаїв.

 

Проте не кожному вдається правильно підібрати вдалий рецепт застосування цих препаратів, цьому може бути кілька причин. На ринку присутні багато фірм, що пропонують свій товар, не завжди пояснюючи його склад, а інформацію на етикетці також не подають адекватно. Так, часто виробники рідких добрив вказують вміст елементів живлення лише цифрами, без наведення одиниць виміру: наприклад, N20. Внаслідок цього може скластися хибне враження, що добриво містить 20% азоту, насправді ж цифра означає вміст цього елемента в грамах на літр.

 

Відповідно, при внесенні 1 л/га такого препарату рос ­ лини отримають лише 20 грамів діючої речовини на гектар, чого вочевидь недостатньо для підживлен ­ ня, навіть враховуючи високу ефективність листових внесень. Як варіант, дієвіше було б застосування сухих форм мікродобрив, в яких та сама цифра N20 означає, що при внесенні 1 кг/га, наприклад, такого добрива, як Фреш® Універсал, ми даємо рослинам не 20, а 200 грамів азоту на гектар, оскільки вміст його в цьому добриві вказано саме в про ­ центах й ефективність застосування буде в 10 разів вищою. Звичайно, з рідкими мікродобривами мороки менше – не треба готувати маточний розчин, однак і користь від них також у рази нижча. Тож зручність – це ворог ефективності.

 

Іншим видом обману покупця є використання дешевших солей – наприклад, нітратної форми азоту, замість амідної чи сульфатів металів замість хелатів. Такий хід дозволяє зробити ціну дуже привабливою для клієнта, але не слід забувати народну мудрість: «Дешева рибка – погана юшка».

 

Прикладом якісних препаратів є мікродобрива компанії Agrosfera: Фреш®, Фосфор, Фреш® Універсал та Фреш® Калій, які містять макроелементи виключно в доступних через листя формах, а мікроелементи – у формі хелатів, у ролі хелатуючого агента використовується EDTA – найкращий для листкового внесення. На відміну від інших агентів EDTA має дуже сильну здатність протистояти розкладанню, що робить його найдоступнішим для рослин.

 

До того ж міцність настільки значна, що навіть потрапляючи у ґрунт, він не вступає у взаємодію з органікою ґрунту й поглинається рослиною через коріння.

 

Саме тому мікродобрива компанії, не бувши найдешевшими на ринку, щороку збільшують коло своїх прихильників. Крім якості, передумовою ефективності застосування мікродобрив є актуальність: у різні фази розвитку рослини потребують більше одних елементів і менше інших.

 

Наприклад, на початку життя рослини, коли вона формує кореневу систему, критично важливим є наявність достатньої кількості фосфору, який, нажаль саме, в цей час може бути недоступним через корінь внаслідок температури ґрунту нижче +12°С. Саме в такі моменти в пригоді стануть мікродобрива з високим вмістом фосфору (Фреш® Фосфор).

 

Калій характеризується властивістю регулювати водний режим у рослині, тому препарати, які містять його у великій кількості (Фреш® Калій), стануть у пригоді як за високих, так і за низьких температур.

 

У період інтенсивного росту, коли рослина потребує як макро, так і мікроелементів у великій кількості, дієвим буде мікродобриво універсального складу Фреш® Універсал. Щоб досягти більшого ефекту від застосування мікродобрив, необхідно поєднувати їх зі стимуляторами росту, наприклад, Фреш® Фосфор має синергічну дію зі стимулятором росту кореневої системи Фреш® Енергія, Фреш® Калій за холодної погоди добре працює зі стимулятором на основі гумінових та фульвових кислот Фреш® Ленд, за жаркої – з препаратами на основі амінокислот (Фреш® Аміно) або екстракту водоростей (Фреш® Флорид).

 

 

 

ЗАВАНТАЖИТИ МОБІЛЬНИЙ ДОДАТОК
Перейти на сайт