Одним з цінних агроприйомів в технології вирощування ярих зернових культур є обробка зерна, як фунгіцидним так інсектицидним протруйником.
Щоб забезпечити повний захист насіння ярого ячменю від хвороб та шкідників необхідно використовувати один – два фунгіциди та інсектициди, або ж використовувати п'ятикомпонентний протруйник компанії Agrosfera - ПЕНТАФОРС 322 FS, ТН.
Препарат включає три фунгіцидні діючі речовини ‑ тебуконазол, флутріафол та тирам. Такі складники (тебуконазол та флутріафол) забезпечать повну захисну дію проти насіннєвих заражень (тверда, летюча сажка) та хвороб листка аж до кущення, для ярого ячменю найчастіше - це (септоріоз та борошниста роса). І тирам ‑ контактна діюча речовина. Проявляє бактерицидну дію та придушує проростання спор. Тирам застосовують від збудників гельмінтоспоріозної та фузаріозної кореневих гнилей, пліснявіння, а також твердої та карликової сажок.
Захист від шкідників (ґрунтових і надземних) відбувається за допомогою неонікотиноїду (імідаклоприд) та синтетичного пиретроїду (лямбда-цигалотрин). Імідаклоприд має відмінну рухливість та захищає сходи від цикадок та попелиць, які є переносниками вірусних захворювань. А лямбда-цигалотрин підсилює вплив імідаклоприду на ґрунтові шкідники до появи сходів, за рахунок піврозпаду останнього до 25 днів. Має репелентні властивості.
Протруйник ПЕНТАФОРС 322 FS, TH володіє такими плюсами:
- Найширший захист від грибкових захворювань (сажкові та хвороби листка, кореневі гнилі).
- За рахунок тираму, протруйник володіє бактерицидними властивостями.
- Обмежовує розповсюдження вірусів, уберігаючи посіви від попелиць та цикадок.
- Лямбда-цигалотрин підсилює вплив імідаклоприду на шкідників родини лускокрилих та ґрунтові.