Про це варто знати!
Живлення сої в період вегетації
Щодо позакореневого живлення сої, то їх зазвичай планують три, в період вегетації.
- Перше ‑ це у фазі 2-3 трійчатих листки.
- Друге – у фазі бутонізаці , яка є вже на полях України
- Третє кінець цвітіння –початок дозрівання. На даний час, нас цікавить другий та третій етап живлення сої.
Друге позакореневе живлення проводять у фазі бутонізації – початок цвітіння (нижній і середній ярус цвітіння).
В цей період важливий бор, який впливає на кількості квіток, цвітіння, поліпшення запилення та зменшує абортивність, а також підвищує посухостійкість.
Соя досить гарно реагує і на внесення антистресантів та стимуляторів росту, зокрема амінокислот та фітогормонів (Аміно Фреш, Мікс Фреш, Флорід Фреш) разом з комплексним мікродобривом (Універсал Фреш, N20P20K20, бурштинова кислота 40г/кг + мікроелементи) для забезпечення рослин ними в активний період розвитку.
Комбінації мікродобрив та стимуляторів росту в фазу бутонізації – початок та середина цвітіння, застосовуємо одну з схем:
Універсал Фреш 1,5 кг/га + Бор Маджестик 1,0 л/га (в звичайних умовах росту за умов недостатнього живлення, початок бутонізації: для поліпшення цвітіння та запилення, забезпечення потреби в макро- та мікроелементах).
Універсал Фреш 1,0 кг/га + Мікс Фреш 0.5 кг/га + Бор Маджестик 1,0 л/га (початок бутонізації в умовах помірної посухи: для забезпечення пікової потреби в макро- та мікроелементах в активний період розвитку, стимулювання гілкування, зняття гербіцидного навантаження від препаратів групи ALS інгібіторів, поліпшення цвітіння та запилення, зменшення абортивності зав’язі).
Бор Маджестик 1,0 л/га + Флорід Фреш 0,3 кг/га (в звичайних умовах росту, за умов достатнього живлення та слабкого гілкування: для підвищення вмісту та активації фітогормонів, відповідальних за ріст і розвиток надземної частини рослини, стимулювання гілкування, регулювання запилення та зав’язування бобів).
Універсал Фреш 1,0 кг/га + Аміно Фреш 0,5 л/га (за умов внесення у фазу повного цвітіння в умовах посухи: для зменшення впливу посухи та абортивності зав’язі, забезпечення рослин макро і мікроелементами в активний період розвитку).
Третє позакореневого живлення проводимо у фазі кінець цвітіння рослин (верхній ярус цвітіння) – початок дозрівання.
У цей період вноситься комплексне мікродобриво з підвищеним вмістом калію (Калій Фреш, N5P15K38 з гібереліном 10г/кг + мікроелементами), а також амінокислоти для забезпечення сої будівельним матеріалом на формування та виповнення насіння.
Комбінації мікродобрив та стимуляторів росту у фазу кінець цвітіння - початок дозрівання застосовуємо одну з схем:
Калій Фреш 1,0 кг/га + Аміно Фреш 0,5 л/га (за умов малих запасів вологи у період початку дозрівання): для підвищення вмісту хлорофілу та значне поліпшення фотосинтетичних процесів за умов високих температур повітря та малих запасів вологи, зняття температурного стресу та підживлення рослин макро і мікроелементами в період дозрівання для підвищення врожайності).
Калій Фреш 1,5 кг/га (в звичайних умовах росту у період початку дозрівання): для покращення якісних показників продукції та підживлення рослин макро і мікроелементами в період дозрівання для підвищення врожайності. Внесення калію забезпечить баланс елементів, та збереження і утримання води в клітинах).
Для максимальної віддачі від дії мікродобрив та стимуляторів росту рекомендується до вказаних комбінацій додавати ПАР Флокс Експерт в нормі 30-50 мл/га при нормі водо виливу 200 л/га.